Uczucie odrealnienia i otępienia

Witam! Mam bardzo dziwny objaw którego nie potrafię w pełni wytłumaczyć. Mianowicie np gdy wejde do warsztatu gdzie jest dużo narzędzi mam uczucie jak by odrealnienia,otepienia tak jak bym miał zaraz zemdleć. Tak samo w sklepach gdzie jest dużo ludzi. Nawet lekkie kiwanie głową np na nie sprawia że mam uczucie kołysania. Byłem już u okulisty który stwierdził ze oczy mam zdrowe. Nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Przez to nie mogę normalnie funkcjonować.Co może mi dolegac? Pozdrawiam!

Witam. Problem może być natury neurologicznej (koniecznie zrób badania głowy) albo psychologicznej (silny lęk). Najpierw idź do neurologa a jeśli wszystko będzie w porządku, poszukaj psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry, zachęcam pana do konsultacji u lekarza neurologa, jeżeli wykluczy on przyczyny neurologiczne warto udać się na konsultacje do lekarza psychiatry oraz psychologa w celu diagnozy pod katem nerwicowym. Pozdrawiam.

Witam,
w podobnych problemach wskazana jest przede wszystkim diagnostyka medyczna. Z tego względu zachęcam do konsultacji z neurologiem, być może również laryngologiem. Jeśli ci specjaliści nie stwierdzą podstaw somatycznych, wówczas warto rozważyć udanie się do psychoterapeuty. Podobne objawy mogą pojawiać się przy zaburzeniach lękowych.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Jeśli neurologicznie jest wszystko ok, to zastanawiałabym się czy to nie są objawy leku, a konkretnie fobii. Żeby stwierdzić bardziej konkretnie i opracować możliwości pracy i poradzenia sobie, trzeba mieć więcej danych... Zachęcam do konsultacji u psychologa. Pozdrawiam

www.pomocpsycholog.pl