Uczucie odrealnienia i zaburzenia słuchu po wypiciu alkoholu

Mam takie pytanie ponieważ po zażyciu małej ilości alkoholu jednego kieliszka wódki pojawiło się dziwne uczucie takie jabky słuch był taki jakby się miało zamdleć lekkie odrealninie i lęk przy tym co było powodem tego stanu? po kilku minutach wszystko przeszło dodam jeszcze że po wypiciu jednego piwa tez raz miałem atak paniki a po innych zazyciach alkoholu nic sie nie działo

Zachęcam do spotkania z psychologiem i pracowania nad atakami paniki i poczuciem lęku.

Witam. Trudno powiedzieć o co chodzi. Ale widocznie siedzą w panu jakieś lęki, które po alkoholu dają o sobie znać. Nad takimi sprawami czasami pracuje się już w psychoterapii.

Witam serdecznie,
Najwyraźniej już mała dawka alkoholu powoduje, że puszczają blokady i wychodzą na wierzch nieprzyjemne lęki. Najważniejsza sprawa. Skoro alkohol szkodzi, skoro małe dawki dają tak niepokojące objawy - NALEŻY POWSTRZYMAĆ SIĘ PRZED PICIEM ALKOHOLU.
Pomimo pozornego spokoju w życiu codziennym dobrze by było zastanowić się razem ze specjalistą psychologiem, psychoterapeutą, jak sobie poradzić z tymi lękami. Może okazać się, że wystarczy wybaczenie sobie i komuś jeszcze, do tego warto spojrzeć na siebie bardziej pozytywnie, poprawić swoje poczucie własnej wartości i życie stanie się lżejsze, bardziej komfortowe, a lęki ustąpią zamiast tkwić w podświadomości.
Życzę spokoju, zalecam drinki bezalkoholowe i wizytę (choćby on-line) u specjalisty.
Psycholog, psychoterapeuta
Mirosława Kamola-Olszewska