Uczucie odrealnienia po spożywaniu alkoholu i przyjęciu marihuany syntetycznej

Mam anginę i leżę w domu. Czuję osłabienie, wyczerpanie, mam osłabione ręce nogi itp. Od tygodnia dziwnie się czuję, jakbym był odcięty od świata. Czytałem o tym w internecie i to chyba jest odrealnienie. Trwa to od imprezy na której piłem i raz zaciągnąłem się syntetyczną marihuaną. Jak pozbyć się tego stanu??

Proszę się skonsultować z psychologiem lub lekarzem psychiatrą, który oceni Pana stan i określi czy konieczna jest terapia.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Ze względu na istniejące zakażenie trudno wyrokować. Jeśli po wyleczeniu nadal będzie Pana niepokoił stan psychiczny proszę się zgłosić do psychiatry. Łączenie alkoholu z innymi substancjami psychoaktywnymi często staje się czynnikiem uaktywniającym pierwsze (ale też kolejne) rzuty chorób psychicznych. Dla własnego zdrowia proszę zaprzestać takich praktyk i używać substancji dozwolonych w sposób rozważny.

Pozdrawiam.