Uczucie osłabienia i kołatanie serca a agorafobia

mam ostatnio lek przed duzymi powierzchniami markety kosciol itd. robi mi sie wtedy slabo mam duze zrenice serce bije jak oszalale i mysle ze zemdleje. uciekam wtedy stamtad. na powietrzu jest ok. co to moze byc?
ponad rok temu

Witam,
z tego co Pani (i) pisze, dotknęło Pana (nią) zaburzenie ze spektrum lękowych. W skrócie mówiąc, polega ono na wystąpieniu lęku przed lękiem, tzn obawą przed tym, że daną osobę dopadną objawy lękowe, w wyniku których trudno będzie się wydostać z jakiegoś pomieszczenia, wypełnionego ludźmi. Stąd tez pojawia się chęć ucieczki. Zdaję sobie sprawę, że to zaburzenie bardzo dezorganizuje życie dlatego też proponuję jak najszybsze zgłoszenie się do psychoterapeuty w celu podjęcia terapii.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Stadejek