Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie osłabienia i kołatanie serca a agorafobia

mam ostatnio lek przed duzymi powierzchniami markety kosciol itd. robi mi sie wtedy slabo mam duze zrenice serce bije jak oszalale i mysle ze zemdleje. uciekam wtedy stamtad. na powietrzu jest ok. co to moze byc?
ponad rok temu

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Witam serdecznie, Prawdopodobnie mamy do czynienia z pojawieniem się specyficznego rodzaju lęku - agorafobii. Jest to jeden z rodzajów zaburzeń nerwicowych. Leczenie polega na doraźnym przyjmowaniu leków uspokajających i psychoterapii. Jeśli objawy są bardzo dokuczliwe warto zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Pozdrawiam!

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, z tego co Pani (i) pisze, dotknęło Pana (nią) zaburzenie ze spektrum lękowych. W skrócie mówiąc, polega ono na wystąpieniu lęku przed lękiem, tzn obawą przed tym, że daną osobę dopadną objawy lękowe, w wyniku których trudno będzie się wydostać z jakiegoś pomieszczenia, wypełnionego ludźmi. Stąd tez pojawia się chęć ucieczki. Zdaję sobie sprawę, że to zaburzenie bardzo dezorganizuje życie dlatego też proponuję jak najszybsze zgłoszenie się do psychoterapeuty w celu podjęcia terapii. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Stadejek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy