Uczucie osłabienia podczas odchudzania

Witam. Mam 20 lat i od prawie miesiąca jestem na diecie. Jem ok. 100-1200 kcal dziennie, jem chude mięso, ryby, nabiał, warzywa, owoce, ciemne pieczywo, 5 posiłków dziennie, ćwiczę 4-5 razy w tygodniu. Często jednak czuję się osłabiona, czy może to być spowodowane tym, że mam anemię? Jeśli tak, to co powinno znaleźć się moim jadłospisie, by podnieść poziom żelaza w organizmie i nie odczuwać objawów anemii?

Jest taka możliwość, że ma Pani anemię. Najlepsze produkty spożywcze na anemię to wątróbka, żółtka jaj, szpinak, sałata, pestki dyni, czy buraki czerwone. Na czerwone krwinki pozytywny wpływ ma także czerwone wino od czasu do czasu. Jest też możliwość, że osłabienie może być spowodowane zbyt małą ilością przyjmowanych kalorii.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

odpowiednia ilość białka, żelaza, kwasu foliowego oraz wit. B12. Proszę udać się do dietetyka w celu zbilansowania jadłospisu.

Pozdrawiam

Witam, do właściwej diagnozy (anemia czy nie) porzebne jest badanie krwi. Nie wiem czy to pomyłka w Pani wpisie "jem ok. 100-1200 kcal dziennie", ale nawet 1000-1200 kcal może być zbyt mało na pokrycie potrzeb pokarmowych, tym bardziej że ćwiczy Pani 4-5 razy w tygodniu. Wtedy potrzeby kaloryczne sa jeszcze większe. Osłabienie może wynikać ze zbyt restrykcyjnej diety.

Dieta zawiera najprawdopodobniej zbyt mało kalorii i pewnie drastycznie ograniczyła Pani tłuszcze. Na chudym nabiale i piersi z kurczaka będzie Pani czuć się słaba i zmęczona. Proszę nie bać się masła i olejów spożywanych na zimno.
pozdrawiam
www.miesowicz.fitdietetyk.pl

Witam!

Zachęcam do wykonania badań laboratoryjnych m.in. morfologii krwi oraz konsultacji z lekarzem. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska