Uczucie osłabienia, senność i drętwienie dłoni

Witam. Od dłuższego czasu jestem bardzo osłabiona. Spie po 9 godzin dziennie a jak wstaję to i tak czuję się niewyspana. Wieczorami boli mnie kręgosłup przy czym drętwieją mi dłonie. Często też mam mroczki duszności i kołatanie serca. Dodam, że od ostatniego czasu chronicznie się denerwuję i stresuję. Mam zmiany nastroju bez powodu. Czy to może być nerwica lub depresja? Mam iść do psychologa/psychiatry?

Dzień dobry. Przede wszystkim w Pani przypadku należy wykluczyć somatyczne tło dolegliwości. Powinna Pani zostać skierowana na odpowiednie badania przez lekarza rodzinnego. Podobne objawy mogą dawać chociażby niedobory różnych witamin i minerałów. Jeśli wykluczone zostaną przyczyny somatyczne proszę udać się na konsultację do psychoterpeuty. Pozdrawiam