Uczucie osłabienia, wypadanie włosów i problemy ze skórą

Witam. Od dwóch tygodni czuje się osłabiona, garściami wypadają mi włosy, mam problemy ze skóra. Lecz od trzech dni jest coraz gorzej. Gdy tylko wstaje zaczyna mi piszczeć w uszach i pojawiają się mroczki przed oczami. Jestem blada, mam podkrazone oczy. Przesypiam ponad 20 godzin dziennie, przez resztę po prostu leże. Rodzina straszy mnie anemią, transfuzją krwi i wysyła do lekarza jednak nie mam na to sił. Czy ich podejrzenia są słuszne? Czy będę wysłana do szpitala?

Witam,

Proszę koniecznie udać się do lekarza, który zleci niezbędne badania. Aby stwierdzić anemię i stopień jej nasilenia wystarczy oznaczenie morfologii krwi, sugerowałbym również oznaczenie TSH, celem diagnostyki w kierunku niedoczynności tarczycy. Lekarz po zbadaniu Pani być może zaleci jeszcze inne dodatkowe badania. Aby zacząć skuteczne leczenie warto jak najszybciej rozpocząć diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz