Uczucie osłabienia, zmęczenia i stany podgorączkowe oraz wynik przeciwciał

Witam. Od jakiegost czasu czuje się oslabiona, zmęczona. Mam stany podgoraczkowe ktore raz sa raz znikaja. Zdobilam duzo badan w koncu trafilam do immunologa. Wyniki to ana2 ujemny, ana3 dsDNA silnie dodatni, dsDNA met ||f ujemny. Lekarz powiedział że nie mam sie czym przejmowac. Czy te wyniki wskazuja ze mam tocznia czy nie, skoro w jednym pokazuje silnie dodatni a drugi ujemny. Za rok mam zrobic bad kontrolne czy mam sie czym martwic, czy cos zaczyna zlego sie dziac? Skad te rozbieżności w wy

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki nie daja jednoznacznej odpowiedzi co do obecności tocznia, przeciwciała moga być dodatnie także u osób zupełnie zdrowych, do rozważenia konsultacja reumatologa.
Pozdrawiam