Uczucie otępienia po stosowaniu leków psychotropowych

Witam.Od 7 tygodni mam stwierdzone zaburzenia lekowe z depresja.zaczelo sie od bolu w klatce strachu dusznosci brak apetytu. Dostalam fluoxetin w dawce 10mg. Pojawilo sie dziwne uczucie w glowie,uczucie bycia pijana, dziwne widzenie. Lęki pozostaly, pojawily sie mysli samobojcze. jestem przy zmianie fluoxetinu na paroksetyne. Uczucie w glowie jest nasilone. Dodam ze badanie krwi wykazalo niedobor zelaza. Czy to otepienie moze byc od lekow psychotropowych? Utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie

Dzień dobry,

Najlepiej informować swojego lekarza prowadzącego o nowych, niepokojących Panią objawach - żeby móc zmieniać dawkę i/lub rodzaj leku. Tak, może to być spowodowane przyjmowaniem leków.
Czy poza przyjmowaną farmakoterapią, podjęła Pani psychoterapię ?

Witam,
otępienie może być spowodowane zażywaniem leków. Proszę poinformować lekarza prowadzącego o objawach towarzyszących przyjmowaniu leków. Może pomyślałby Pan również o psychoterapii?
Pozdrawiam.