Uczucie otępienie, oszołomienia, problem ze wzrokiem, zły humor po zapaleniu marihuany

Witam! Mam 20 lat, w swoim życiu paliłem marihuanę może max 15 razy, i to w odstępach paru tygodni... Zawsze po paleniu było wszystko fajnie, następnego dnia czułem się normalnie, wszystko było ok. Ostatnio, tj. tydzień temu zapaliłem marihuanę z kumplem, następnego dnia czułem się dziwnie, nic mi się nie chciało, czas upływał mi bardzo wolno, wydawało mi się jakbym był na haju tylko mniejszym i z zachowaniem pełnej świadomości. Od tamtego momentu, codziennie czuję się dziwnie, chodzi o to że mam jakoby zaburzenia widzenia (tak jakby obraz przed oczami mi leciutko skakał, migał... coś w tym stylu) ale wszystkie czynności wykonuję normalnie, bez żadnego problemu, te uczucie dziwnego widzenia mogę porównać do stanu po wypiciu np. 3 piw, po prostu wydaje mi się, że źle widzę... jakby obraz pulsował. Wspomnę też, że chodzę wcześnie spać, bo czuję się zmęczony. Nie wiem czym to może być spowodowane? Może, dlatego że THC jest ciągle obecne w moim organizmie? Co mam robić? Czy to samo przejdzie? Jak tak to mniej - więcej po jakim czasie?? (ten stan utrzymuje się już tydzień) Proszę o pomoc...

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Percepcja jest to sposób reagowania, odbierania wrażeń, więc nie ma specyficznych receptorów odpowiadających za percepcję, ponieważ odbieramy świat wszystkimi zmysłami. Ale to taka wzmianka na marginesie.

Jeżeli chodzi o THC, jest to substancja lipofilna tzn. tłuszczolubna i zanim opuści nasz organizm przez 3-4 tygodnie przebywa w tkance glejowej mózgu oraz w komórkach tłuszczowych gonad odpowiedzialnych za produkcję hormonów żeńskich i męskich (dlatego u mężczyzn może powodować impotencję i niepłodność). Dlatego takie zaburzenia, jak Pan opisuje są najprawdopodobniej spowodowana przez w dalszym ciągu utrzymujące się THC w organizmie i nie ma żadnego specyficznego leku na odtrucie, po prostu trzeba czekać, aż sam organizm się tego pozbędzie. U regularnego palacza marihuany odtrucie trwa nawet 60dni, w innych przypadkach, jak wspomniałam 3-4tygodnie..
Warto pamiętać też, że tkanka tłuszczowa magazynuje THC, dlatego przy pierwszych paleniach może nic się nie dziać, a dopiero za którymś spożyciem, gdy już zmagazynowane THC przekroczy dane stężenie, pojawiają się objawy. Z zaburzeń w zakresie układu neurologicznego prócz problemów z widzeniem, typowe są: upośledzenie koncentracji, kłopoty z pamięcią oraz zaburzenia koordynacji ruchowej.

Tutaj znajdzie Pan artykuł odnośnie "palenia trawki".

Serdecznie pozdrawiam!