Uczucie palenia w żołądku a prawidłowe wyniki badań

Witam, chcialbym sie zorientowac co moze byc przyczyna moich problemow. Mianowicie gdy rano wstaje jest mi niedobrze, pali mnie strasznie w zeladku, czuje tak jakby glod. gdy zjem odrobine jedzenia strasznie mi kwasy podchodza do przelyku. gastroskopia pokazuje ze wszystko ok. usg brzucha pokazuje ze wszystko ok. posilki jadam 4x dziennie male(ryz lub kasza, piers z kurczaka i brokuly/pomidory) lekarz przypisal mi omeprazol i zazywajac go bylo jeszcze gorzej 2 razy wiec po 3 tyg. przestalem brac

Magdalena Mroczek

Proszę zgłosić się do lekarza, może on przepisać inny lek niż omeprazol.

Jeśli dobrze zrozumiałem Pana problem, cierpi Pan na chorobę refluksową przełyku bez zapalenia przełyku. Leki, które lekarz Panu przepisał powinny działać. Jeśli tak nie jest to albo diagnoza nie jest trafna, albo ma Pan nietypowi przebieg choroby. Aby to rozstrzygnąc należałoby wykonać 24 godzinny pomiar impendancji ( lub pH) przełyku. Powinien Pan w tej sprawie zwrócić się do gastroenterologa.