Uczucie parcia w środku odbytu

Od kilku lat mam uciążliwy problem.W różnych odstępach czasu odczuwam krótkotrwały,czasem silny,raz słaby "nacisk,ucisk" poprawnie nazywa się to chyba parciem,gdzieś jakby w środku odbytu.Dolegliwości bólowe zmniejsza gdy "wciągne"brzuch do siebie. Wiem że nie jest to stan fizjologiczny,bo u zdrowego człowieka takie coś nie występuje.Nie mogę przez to normalnie funkcjonować.Byłem z tym u lekarza.Objawy te o jakich chorobach mogą świadczyć? Wizyta u gastrologa może wykazać o jaką chorobę chodzi?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sugerowałbym konsultację proktologiczną, ponieważ opisywane objawy mogą świadczyć o hemoroidach, rzadko mogą też być spowodowane chorobą nowotworową.