Uczucie piasku w oczach a jaskra w rodzinie

mam 54 lata od trzech tygodni mam odczucie "piachu w oczach",mama chorowała na jaskrę,krople starazolin pomagają połowicznie i na krótko.Co to jest, do okulisty jestem uwówiony w styczniu2015

Piasek w oczach to objaw wielu możliwych zaburzeń aparatu ochronnego oka, od zespołu suchego oka po zapalenia brzegów powiek i spojówek, ale raczej nie jest to objaw jaskry.
Polecam badanie okulistyczne celem zdiagnozowania Pana problemu.