Uczucie podniecenia podczas scen zabójstw w filmach

Podczas ogłądania scen zabojstw czy śmiertelnychh wypadków w filmach zwlaszcza w konwencji komedii i gdy dotyczą one dziewczyn odczuwam bardzo silne podniecenie seksualne, silniejsze niż normalnie, i podniecenie ogólne (b.szybkie bicie serca, oddech itp).Dodam, że żadneBDSM i inne sadystyczne zabawy mnie noe podniecają.Wiem, że to brzmi jak żart, ale naprawde proszę o radę, czy to normalna reakcja, czy zaburzenie.Prawdziwego zabójstwa nie chcialbym ogladaci żadnym sadomasochistą nie jestem.

Warto, żeby się Pan zgłosił do psychologa, seksuologa i przyjrzał temu, co się dzieje, z czego to wynika i o czym może świadczyć. Potraktowałabym to jako sygnał i zachęcała do pracy, która pozwoli Panu zająć się emocjami, przeniesieniami czy trudnościami w sferze seksualności, zaufania i bliskości, z których może wynikać odmienne niż przeciętnie przeżywanie podniecenia.

Na Pana miejscu skorzystałbym z konsultacji dobrego psychologa.
Wielu ludzi reaguje podnieceniem na takie sytuacje, ale tylko niektórzy tym się niepokoją, nie akceptują tego i szukają wyjaśnienia sytuacji i ew. pomocy.

Poradnictwo psychologiczne jest najczęściej płatne, jest jednak możliwość bezpłatnej konsultacji w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego.
Nie oznacza to, że podawane objawy sa psychiatryczne, jednak uważam, że warto poddać zagadnienie analizie psychologicznej.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Stan podniecenia seksualnego ma wiele wspólnych cech z innymi stanami związanymi z ogólnym pobudzeniem organizmu np. wysiłkiem sportowym, strachem, doświadczeniem sytuacji ekstremalnej, szoku itp. We wszystkich tych sytuacjach aktywizuje się układ współczulny, odpowiedzialny za "mobilizację" organizmu - przyspieszone bicie serca, wyrzut adrenaliny, zwiększenie ciśnienia krwi, spowolnienie "zbędnych" funkcji organizmu ponieważ "szykuje się coś ważnego" - walka, ucieczka... albo seks. Stąd wiele "ekstremalnych" życiowych sytuacji (np. oglądanie scen przemocy) może wywołać podobne reakcje jak podniecenie seksualne. Nie ma w tym nic niepokojącego. Nie można jednak również wykluczyć, że elementy przemocy są lub będą dla Pana atrakcyjnym elementem życia seksualnego. Preferencje z grupy BDSM dotyczą sporej części ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Pozdrawiam!