Uczucie podniecenia w stosunku do seksownych kobiet i masturbacja

Mam pytanie. Dość często czuję podniecenie do seksownych strojów oraz seksownych kobiet , co powoduje u mnie że często mój penis jest w zwodzie, najczęściej popołudniu lub wieczorem przed spaniem , również dość często po przebudzeniu w nocy, to powoduje u mnie masturbację , w tym czasie powoduje to u mnie przyjemne uczucie samozaspokojenia. Czy taka reakcja organizmu jest prawidłowa.

Dzień dobry.

Nie napisał Pan nic na temat Pana "statusu", więc zakładam, że jest Pan "singlem" nie mającym zbyt wielu okazji do w miarę regularnego współżycia. W tej sytuacji Pańskie "zafiksowanie" na seksie i masturbacji można uznać za naturalne. Nie można jednak zapomnieć, że tego rodzaju "rozerotyzowane" funkcjonowanie prowadzić może do swego rodzaju obsesji na punkcie seksu, skutkujące poszukiwaniem coraz intensywniejszych i dziwacznych bodźców, które mogą utrudniać "normalne" współżycie z kobietą.
Mówiąc inaczej - naturalne dla dorosłego człowieka jest podejmowanie współżycia seksualnego. Inne formy rozładowania napięcia seksualnego traktuje się jako "naturalne" wtedy, gdy ze względu na brak możliwości współżycia, czasowo je zastępują, ze szczególnym naciskiem na "czasowo".

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Odczuwanie potrzeb seksualnych jest objawem zdrowia, a masturbacja lub współżycie seksualne w relacji jest prawidłowym sposobem zaspokojenia tych potrzeb.
Jest jednak możliwe odczuwanie potrzeb nadmiernych, utrudniających codzienne życie, niemożność zaspokojenia swoich potrzeb lub utrata kontroli nad własną seksualnością. Jeśli ma Pan takie obawy, zachęcam do osobistej konsultacji.

Pozdrawiam!