Uczucie presji otoczenia u nastolatka

Witam. Mam 17 letniego brata, niedawno zmienił swoja szkole, wczesniej chodził do szkoły, w ktorej było bardzo mało osob w klasie, odpowiadało mu to. Teraz boi sie chodzic do szkoły. Mowi, ze za duZo jest osob w klasie, po prostu czuje strach, nie boi sie, ze zostanie wysmiany czy cos, ma dosc duzo kolegów, ale nie potrafi sobie wytłumaczyć czemu tak bardzo sie boi miedzy nimi wszystkimi siedziec. Strasznie go to meczy, jest strasznie przygnębiony. Przyczyna nie jest zmiana otoczenia..Co robic?

Witam,
trudno powiedzieć skąd bierze się strach brata do przebywania między innymi. Dlaczego brat zmienił szkołę? By zdiagnozować problem konieczny byłby dokładny wywiad. Najlepiej udać się do psychologa. Ponieważ brak jest niepełnoletni konieczna jest zgoda opiekuna prawnego,

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Witaj,
przyczyn należy szukać w oczekiwaniach,co do swojej roli w grupie klasowej.Im jest ona większa,tym oczekiwana pozycja trudniejsza do osiągnięcia.Tak więc,zapytaj,co takiego ważnego działo się w poprzedniej klasie,czego nie może obecnie powtórzyć równie łatwo.Najlepsze rezultaty daje tzw."trening grupowy",gdzie można obserwować wzajemne interakcje osób uczestniczących.Może szkoła zaproponuje chętnym takie zajęcia albo brat rozejrzy się za nimi wśród ofert w swojej okolicy,wpisując hasło w wyszukiwarce lub pytając pedagoga szkolnego.
Zachęcam,bo bardzo dużo mozna się o sobie dowiedzieć w ten sposób.