Uczucie przemęczenia i senność

Ostatnio jestem bardzo przemęczona najchętniej spędziłabym cały dzień na spaniu , drzemki w ciągu dnia to już norma do tego straciłam ochotę na cokolwiek jestem cały czas smutna, przybita i nadchodzą mnie myśli że jestem beznadziejna do tego stopnia że bez mnie byłoby lepiej zaś potem następuje chwilowa poprawa i potrafię cieszyć się z życia. Popadanie z jednej skrajności w drugą jest już męczące a ja zaczynam się zastanawiać czy to wszystko może wskazywać na depresję?

Witam
Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne
dla depresji. Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu depresji i zaburzeń snu najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
sposobu rozwiązania problemu jest terapia psychologiczna.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, może wskazywać ale nie musi. Może to być tzw. melancholia
spowodowana ogólnie depresjogennym okresem szarugi jesiennej. Na wszelki wypadek sugerowałbym bym spotkanie z psychoterapeutą, także online.
Pozdrawiam i dosiego roku !

Witam serdecznie,
rzeczywiście objawy, które Pani opisuje są charakterystycznymi objawami depresji, jednak jedynymi z wielu. Dlatego tylko na tej podstawie, nie można jej stwierdzić u Pani. Wywiad kliniczny i osobista konsultacja są najrzetelniejszą formą diagnozowania oraz pomagania.
Zachęcam do osobistego kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą, który dzięki rozmowie z Panią postawi odpowiednią diagnozę oraz będzie mógł zaproponować odpowiednią dla Pani formę pomocy. Proces psychoterapii jest drogą do dobrej zmiany, do poprawy komfortu życia.
Pozdrawiam oraz życzę wielu pozytywnych zmian w nadchodzącym roku.

Monika Wiatr
psycholog, psychoterapeuta