Uczucie przepełnienia po jedzeniu

Witam, od jakiegoś czasu (około półtora tygodnia) dzieje się coś dziwnego. Otóż jestem głodny i mam na coś ochotę dajmy na to czekoladę. Zjem 3 kawałki i koniec, muli mnie jak bym zjadł dużo więcej, a kiedyś zjadłbym ze 3 czekolady. I tak samo jest z chlebem, czy innym posiłkiem. Zaczynając go jeść, praktycznie już nie mam ochoty na niego. Co może mi dolegać? Z góry dziękuję.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

A jak wyglądają pozostałe posiłki? Być może ograniczył Pan za bardzo podaż pokarmu i w wyniku tego, mówiąc kolokwialnie żołądek się skurczył i nie jest w stanie przyjmować większej ilości pożywienia. To oczywiście domysły ponieważ nie mam wystarczającej ilości szczegółów.

Według tego co Pan napisał zmęczenie pojawia się po spożyciu węglowodanów. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u endokrynologa. Możliwe, że ma Pan insulinooporność.
Proszę spróbować jadać większe ilości tłuszczu: tłuste ryby (łosoś, pstrąg łososiowy, makrela, śledź), awokado, orzechy, wprowadzić olej kokosowy i świeży kokos.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl