Uczucie przewlekłego głodu

Od paru lat mam tak, ze ciagle jestem głodna.Jem 5 posiłków dziennie i non stop jestem głodna. Np.Łosoś w foli z warzywami.Kasza z warzywami.Omlet z warzywami. Czy zupy. Itp.Jedyny posiłek który długo mnie trzyma to płatki górskie-owsianka z owocami, orzechami,pestkami czy suszonymi owocami.Wszystko razem lub słodkie ziemniaki.Mam diete bezglutenowa ze względu na niedoczynnosc tarczycy.Wypróżnianim sie dwa razy dziennie.W analizie pierwiastka wslosa wyszło,ze mam szybkie spalanie.Co mam jeść???

Witam,

niedoczynność tarczycy nie skłania pacjentów di diety bezglutenowej. Najprawdopodobniej u Pani w diecie jest zbyt mała ilość węglowodanów złożonych dlatego odczuwa Pani głód. Zapewne dieta jest źle zbilansowana i niepełnowartościowa a do tego bogata w produkty o wysokim indeksie glikemicznym co sztucznie napędza apetyt.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Przede wszystkim, aby udzielić Pani pełnej odpowiedzi na to pytanie, niezbędne jest poznanie wyników Pani badań (czy niedoczynność jest spowodowana chorobą autoimmunologiczną, jaki wygląda u Pani gospodarka cukrowa i lipidowa itd.), Pani wiek, wzrost, masa ciała, aktywność fizyczna oraz analiza dotychczasowego sposobu odżywiania. Dopiero te dane będą mogły stanowić punkt wyjścia do ustalenia jadłospisu i propozycji co i ile powinna Pani spożywać. Powodów ciągłego uczucia głodu może być wiele - od zbyt niskiej podaży energetycznej, przez wspomniany, możliwy wysoki indeks glikemiczny spożywanych potraw, po problemy z gospodarką cukrową. Należy również pamiętać, że dieta bezglutenowa nie jest synonimem zdrowej diety - również w tym wypadku ważny jest odpowiedni dobór produktów. Udzielanie ogólnych odpowiedzi mogłoby wprowadzić Panią w błąd, dlatego zachęcam do kontaktu z dietetykiem i indywidualnej pracy nad swoim jadłospisem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Hashimoto - z czym to się je

http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/hashimoto-z-czym-to-sie-je.html?c=8