Uczucie przygnębienia i wahania nastroju

Witam, mam 21 lat, studiuję obecnie 2 rok. Moze zacznę od tego, ze kompletnie nie umiem sobie poradzić ze sobą. Od jakiegoś czasu czuję się tak zdolowana, przygnebiona, mam lęki, nie mam humoru i jestem wiecznie smutna. Wmawiam sobie różne choroby, nie mam na nic ochoty, kiedyś bylam zupelnie inna osobą, mam wrazenie ze czegos mi brakuje, mam wahania nastrojów, napady lęków z którymi czasem ciężko jest mi sobie poradzic... życie w ogole mnie nie cieszy... czy to objawy nerwicy lub depresji?

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na depresję
lub zaburzenia lękowe, jednak na podstawie
kilku napisanych zdań nie można
postawić rzetelnej diagnozy.
Konieczna jest osobista konsultacja.
Czasami, w sytuacjach szczególnie obciążających,
na pierwszy plan wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona, często
przyjmuje postać nerwicy i powoduje obniżenie nastroju.
Gdy doświadczane objawy są na tyle silne,
że powodują znaczne utrudnienie w codziennym
funkcjonowaniu, konieczna jest psychoterapia.
Terapia jest procesem polegającym na pracy
z myślami, uczuciami, przekonaniami,
decyzjami i jest najskuteczniejszym sposobem
leczenia tego typu zaburzeń.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Podobne objawy mogą być objawami depresyjnymi, nerwicowymi, związanymi z zaburzeniami osobowości itp, mogą jednak być także objawem nadmiernego stresu, kryzysu, przemęczenia. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem, który zdiagnozuje i zaproponuje możliwości poradzenia sobie z objawami i ich przyczynami.

Witam serdecznie,
Nie mogę stawiać diagnozy przez internet, ale dolegliwości, które Pani opisuje muszę być obciążające na co dzień. Warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Tak są to objawy nerwicowe i depresyjne, jednak bez znajomości Pani sytuacji życiowej, nie można stawiać diagnozy. Wspomniane zaburzenia nastroju/lękowe można leczyć przyjmując leki psychiatryczne lub udając się na psychoterapię.