Uczucie pulsowania i ściskania w gardle

Od paru dni męczy mnie dziwne uczucie jakby pulsowania, ściskania w przełyku, gardle, krtani. To takie odczucie jakby od środka mnie coś dotykało, zaczyna się niżej i wędruje w górę. Myślałam, że to uczucie kołatania serca odczuwane w gardle, ale kardiolog mówi, że z sercem wszystko ok. Ziołowe leki uspokajające i melisa nie pomagają... Co to może być?

Witam. Opisane objawy rzeczywiście mogą wiązać się z zaburzeniami o charakterze nerwicowym. Proszę zastanowić się czy nie pojawiły się w okresie zwiększonego narażenia na stres. Sugeruję wizytę u lekarza POZ który pokieruje dokładną diagnostyką.