Uczucie pulsowania w brzuchu

Witam. Od kilku dni czuje w brzuchu uczucie pulsowania. Objawia się to w różnych chwilach gdy stoję, siedzę, czy leżę. Nie należy do najszczuplejszych osób ani do otyłych. Objawy mam kilka razy dziennie. Proszę o pomoc specjalistę...

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywany przez Pana objaw może świadczyć o występowaniu zmian naczyniowych w obrębie jamy brzusznej, np. tętniaka aorty brzusznej. U osób bardzo szczupłych takie uczucie pulsowania może być zjawiskiem normalnym i nie świadczy o żadnej patologii, ale dla pewności warto skonsultować się z lekarzem. W Pana przypadku zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.