Uczucie pulsowania w udzie a nerwica

Dzień dobry, Mam 51 lat. Od kilku miesięcy mam dziwne pulsowanie w górnej przedniej części lewego uda; jakby nerw albo mięsień. Nie jest to bolące, ale b. nieprzyjemne. Najczęściej odczuwam to będąc w łóżku - rano, wieczór. Czasem słabiej, czasem bardzo intensywne. Słabo sypiam... Mam przewlekłą trudną sytuację psychiczną. Czysto objawy jakiejś nerwicy? Ogólnie mam kiepskie samopoczucie. Co na to można poradzić? Nie chcę, aby się rozwinęło w coś gorszego.... Dziękuję za sugestię :-)

Trudno zdiagnozować taki objaw - tylko z opisu. Żeby sprawdzić, czy nie jest to na tle nerwowym można wprowadzić do swojego czasu dnia trening relaksacyjny, który będzie miał na celu rozluźnienie mięśni i obserwować, czy objawy ustępują. Przykłady takiego treningu znajdzie Pan na stronach internetowych i może Pan to robić samodzielnie.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mogą być to objawy nerwicowe, ale również takie pulsowanie może być związane m.in z niedoborem mikroelementów w organizmie (np. magnezu). Z pewnością istnieją też inne możliwe przyczyny. Nie dowiemy się jakie, jeżeli nie zrobi Pan podstawowych badań. Lekarz rodzinny powinien dać Panu skierowanie i ustalić jakie dokładnie mają to być badania. Jeżeli wykluczą one czynniki fizyczne, wtedy zalecana byłaby konsultacja psychologiczna i w razie potrzeby podjęcie terapii. Do czego zachęcam.

Pozdrawiam serdecznie