Uczucie pustki, brak sensu i życia

Witam mam 23l.od szkoly towarzyszy mi uczucie pustki brak sensu zycia czesto bywam smutna,tylko pozoruje usmiechnieta zadowolona z zycia zeby nikt nie pomyslal ze jestem ciagle smutna.Moje relacje z ludzmi sa dobre ale ja mam duzy stres kiedy rozmawiam czy przebywam w srod innych.Podejrzewam u siebie lek spoleczny,mam niskie poczucie wlasnej wartosci,tylko ktos mnie skrytykuje to ja winie sie za to i mysle ciagle o tej krytyce,ze inni maja racje jestem beznadziejna.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Polecam podjąć jak najszybciej terapię poznawczo-behawioralną, która pomoże pani wzmocnić pewność siebie i samoocenę, a takze pozwoli walczyć z nadmiernym stresem oraz lękiem społecznym. Jeżeli od czasów szkoły "samo nie przeszło" to są nikłe szanse, że teraz - bez pomocy specjalisty - tak się stanie. Im szybciej zgłosi się pani po pomoc, tym szybciej pozbędzie się problemu. Pozdrawiam.

0

Proszę nie czekać, tylko próbować umówić się na psychoterapię. Szkoda Pani zdrowia i upływającego czasu, który mogłaby Pani poświęcić na cieszenie się i po prostu ŻYCIE. Domyślam się, że towarzyszy Pani ogromne cierpienie związane nie tylko z tym jak się Pani czuje, ale też wynikające z tego, że udaje Pani, że nic się nie dzieje. Trudno jest być z kimś blisko, kiedy ciągle trzeba mieć na twarzy maskę. Psychoterapia pomoże Pani uwolnić się od niej i zacznie Pani żyć i być autentyczną,szczęśliwą kobietą, taką jaką Pani zasługuje być, zacznie także Pani odczuwać swoją wartość. Owszem, nie będzie to proces ani łatwy ani krótki, ale warty zachodu. Powodzenia.

0

Witam Panią. W Pani opisie najbardziej zwracają moją uwagę: uczucie pustki, brak sensu życia i niskie poczucie własnej wartości. Jestem przekonany, że ważnym aspektem sensu naszego życia jest to jakie zajmujemy w nim (naszym życiu) miejsce swoją osobą. Możemy mówić o związku przyczynowo-skutkowym. Trudno będzie nadać sens życia osobie, która ma niską samoocenę (niskie poczucie własnej wartości). Wówczas może się pojawić uczucie pustki. Dodatkowo Pani doświadczenia z ludźmi (kiedy pojawia się krytyka i stres) jakby potwierdzały Pani samoocenę i poczucie własnej wartości. Moim zdaniem warto zidentyfikować źródła opisywanych przez Panią trudności (np. zaniżone poczucie własnej wartości). Czasami stoją za nimi doświadczenia z przeszłości. Polecam Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty