Uczucie pustki i brak chęci do życia a depresja

Czy mam depresje . Nie chce mi się kompletnie nic , naj chętniej to bym spała i tylko płakała . Czuje taką pustkę w sobie brak chęci do życia .

Objawy, które Pani przedstawia mogą mieć miejsce w depresji, ale nie tylko i nie jest możliwe, żeby w tym miejscu określić dokładnie, co jest przyczyną Pani aktualnego samopoczucia. Warto, żeby szukała Pani dla siebie wsparcia u zaufanych osób oraz porozmawiała o tym, co się dzieje z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci badania sprawdzające, czy może mieć tu znaczenie stan Pani zdrowia oraz z psychologiem/ psychoterapeutą, który pozna Pani sytuację lepiej i wskaże Pani odpowiednie formy pomocy.

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że niezależnie, wskazana jest konsultacja Pani z psychologiem, która pozwoliłaby Pani dotrzeć do przyczyny Pani poczucia pustki i braku chęci do życia.

Życzę Pani zadbania o swój dobrostan,

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl