Uczucie pustki od dwóch miesięcy

Witam, mam 21 lat i od 2 miesięcy towarzyszy mi uczucie pustki. Wydaję mi się, że wszystkie czynności które robię nie mają zupełnie sensu i całe moje życie przypomina sen. Wszystko jest takie wyblakłe i nijakie. Nawet jeśli wydarzy się coś dobrego to nie potrafię się tym w pełni cieszyć. Nie wiem jak mam przezwyciężyć to uczucie.

Witam serdecznie.
Domyślam się, że nie jest Pani łatwo funkcjonować w takim stanie. Takie przedłużające się złe samopoczucie może świadczyć o rodzącym się problemie emocjonalnym. Pisze Pani, że pogorszenie nastąpiło 2 miesiące temu. Proszę zastanowić się czy w Pani życiu zaszły jakieś zmiany, wydarzyło się coś trudnego co mogłoby spowodować taki stan. Obniżenie nastroju może mieć różne przyczyny i trudno postawić diagnozę mając tak niewiele danych. Zachęcam, aby udała się Pani na lekarza psychiatry, z którym będzie Pani mogła porozmawiać na temat tego co aktualnie dzieje się z Panią. Być może będzie wskazana farmakoterapia (włączenie leków). Psychiatra może również polecić Pani, aby udała się na psychoterapię. Poradnie Zdrowia Psychicznego często mają podpisany kontrakt z NFZ, co oznacza, że pomoc jest bezpłatna jeśli jest Pani osobą ubezpieczoną. Może Pani również skorzystać z odpłatnych usług w prywatnych gabinetach.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego .

Podobne objawy mogą być zarówno wynikiem przemęczenia, stresu, kryzysu, jak i chorób somatycznych lub depresji. Dlatego zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej, która określi naturę trudności i pozwoli skierować na specjalistyczne leczenia (np. psychoterapię).

Witam,
gorąco polecam udanie się do lekarza rodzinnego, który pozwoli stwierdzić czy przeżywane przez panią trudności mają podstawę somatyczną (np. choroby tarczycy). Lekarz także może panią skierować do psychologa/psychoterapeuty (na NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego), lub też do psychiatry. Naprawdę warto skorzystać z pomocy profesjonalistów zamiast próbować "wyjść z dołka" samemu.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, jeżeli stan taki utrzymuje się od ok. 2 miesięcy i wcześniej nie miała pani epizodów obniżonego nastroju, zachęcam panią do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i zrobienie podstawowych badań. Jeżeli te nie wykażą żadnych zmian (np. hormonalnych) zachęcam do konsultacji - diagnozy psychologicznej. Psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.