Uczucie pustki w głowie i problemy z wyjściem z domu po graniu na konsoli

Witam mam taki problem jakiś czas temu grałem na konsoli i dosyć długo i zle się czułem bałem się iść do szkoły i czułem się jak bym pierwszy raz wyszedł z domu towarzyszy mi pustka w głowie mam problemy z wyjściem z domu do sklepu,poszedłem na badanie głowy i nic nie wykazało jest wszystko dobrze,lekarz kazał mi brać tran i po nim lepiej się czuję i jakieś myśli pojawiają się w głowie jednym słowem nie odpływam czasami też denerwuje mnie światło.Co to może być?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą ocenić Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie (o ile) leczenie. Pomoc może Pan uzyskać np: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.

Proszę Pana. Opisał Pan symptomy uzależnienia od grania na komputerze. Gry bywają też agresywne i bardzo źle wpływają na psychikę. Proponuję zgłosić się do psychoterapeuty. Tran należy brać dalej, można dodać serię witamin, więcej przebywać na świeżym powietrzu, spacery, bieganie, rower lub inne. Jest Pan bardzo młody i szkoda marnować czas na gry komputerowe. Lepiej znaleźć hobby i pasję albo dziewczynę.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam,
Objawy które Pan opisuje przypominają opis fizjologicznego stanu derealizacji na skutek długiego przebywania przed komputerem. Jednak informacje jakich Pan udziela nie pozwalają na jednoznaczną odpowiedz. Derealizacja może występować zarówno fizjologicznie jako reakcja na zmęczenie, zbyt długie siedzenie przed komputerem jak i jako symptom zaburzeń psychicznych np nerwicy. Proponuję zgłosić się do psychologa lub psychiatry w celu rozwiania Pana wątpliwości oraz podjęcia ewentualnej terapii.