Uczucie pustki w głowie i zubożenia własnych możliwości intelektualnych

Chciałbym zapytać na co mogą wskazywać objawy w postaci całkowitej pustki w głowie połączonej z ogólnym, realnym poczuciem zubożenia własnych możliwości intelektualnych? Wiąże się to z tym, że istnieje wrażenie jakby cała dotychczasowa wiedza na temat świata zbierana automatycznie przez całe życie całkowicie uleciała. Żadnych skojarzeń, wspomnień. Wszystkie bodźce mają jednakową wartość. Coś na zasadzie "papki". Problem sprawiają też proste czynności manualne. Co to jest? Czy leki pomogą?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

do postawienia diagnozy konieczna będzie wizyta u lekarza psychiatry moze neurologa.
Obecnie leki pomagają większosci pacjentów.

Pozdrawiam

Apatia, poczucie braku sensu i celu, trudności w koncentracji uwagi, zaburzenia pamięci, a także towarzyszący znacznie obniżony nastrój, płaczliwość, trudności w podejmowaniu codziennych aktywności itp - mogą wskazywać na depresję. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej.

Dzien dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wyłacznie w kontakcie osobistym może określić co Panu dolega, a następnie zaproponuje odpowiednie postępowanie.