Uczucie pustki w życiu

Od pewnego czasu czuję straszną pustkę w sobie. W towarzystwie próbuję zachować pozory towarzyskiego i pogodnego, lecz gdy jestem sam czuję smutek i pustkę. Czasem aż chce się gdzieś uciec i żyć się odechciewa. Wydaje mi się, że mam mocną psychikę, ale mój ojciec miał depresje, i lepiej zapobiec takiego stanu. Proszę o porady i pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Proszę udać się do psychiatry, który zdiagnozuje czy poczucie pustki nie jest objawem depresji oraz skieruje Pana do psychoterapeuty z którym popracuje Pan nad poczuciem własnej wartości i innymi ważnymi tematami w Pana życiu. Pozdrawiam