Uczucie rozpierania szczęki po stosowaniu aparatów ortodontycznych

Witam, Jakieś 12 lat temu miałam zakładany aparat ortodontyczny na górne i dolne zęby dodatkowo "rozrywaną" szczękę aparatem - hyrax. Od ponad roku zmagam się z dziwną przypadłością, a mianowicie mam dziwny ucisk na górną szczękę przy czym bolą mnie tylne zęby, uszy zatykają się i ciągle szumy oraz okropne bóle głowy. Chodzę od lekarza do lekarza i żaden nie może mi pomóc Już nie wiem gdzie szukać pomocy. Czy opisane objawy mogą być przyczyną po tylu latach ingerencji aparatem?

Przyczyną może być wzmożone napięcie mięśni zaciskających szczęki. Do zaciskania dochodzi w nocy, przyczyną może być stres. Leczenie to wyeliminowanie stresu:), rozluźnienie mięśni np.twardą szyną relaksacyjną , botox, masaże. Powodzenia