Uczucie rozpierania w odbycie, napięcia

Codziennie mam uczucie rozpierania w odbycie, napięcia i często dyskomfortu jakby zablokowania, piłki w odbytnicy, czuje taki niepokój i parcie głównie jak siedze. Wypróżnienia ok 1-2 dziennie. Mam bardzo napięte mięśnie odbytu, bolesne per rectum i w MRI podgietą kość ogonową. Badanie np kolonoskopia nic nie wykazały. Zalecono biofeedback z elekrostymulacją terapię wew. Czy ma sens użycie toksyny bot. aby objawy zniknęły? Gdzie taki zabieg można wykonać? Czy coś innego?tylko to mi dokucza

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować się zaleceniami . ewentualnie konsultacja lekarza proktologa co do botuliny.