Uczucie rozpierania w żołądku i ucisk pod żebrami

Witam.Mam 36lat.Od 4 dni czuje rozpieranie w żołądku,a gdy uciskam pod żebrami z pr.str.(wątroba?),to czuje tam lekki bol i jednoczesnie w żolądku.Zaczzynam jesc i czuje sie jakbym sie obżarla,uczucie wzdetego zoładka.Rowniez przy podnoszeniu sie (jak jestem dluzsza chwile zgieta)"czuje zoładek".Biore PROPAZOL.DOdam,ze jak leze,czy rano po przebudzeniu jest ok,objawy pojawiaja sie po posilku,a nasilaja pod wieczor.Nie pale,nie pije,odzywiam sie zdrowo.Nigdy nie doskwieral mi żołądek.jakie badani

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, istniejące dolegliwości mogą wskazywać na chorobę refluksową lub nieprawidłowości związane z wydzielaniem żółci. Warto zgłosić się do lekarza i wykonać w pierwszej kolejności badanie USG jamy brzusznej i ewentualnie zgodnie ze wskazaniami gastroskopię. Pozdrawiam.