Uczucie samotności i brak satysfakcji z 8-letniego związku

niewiem co mam zrobic ze swoim zyciem nie mam juz sil jestem z moim chlopakiem 8 lat chce sie z nim rozstac ciagle sie z nim kloce gdy w domu pojawia sie alcohol z jego strony zdradzil mnie pol roku temu z moja siostra po drugie czuje sie bardzo samotna czasem plakac mi sie chce mam chec komus sie wyzalic ale nie mam nikogo poniewaz mieszkam za granica nerwy mam ciagle o byle co ciagle siedze w strachu niewiem dlaczego boje sie czegos niewiem czego jestem wyczerpana moim zyciem z moim partnerem

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Pani wiadomość brzmi jak wołanie o pomoc. Jest Pani bardzo zagubiona, co daje się wyczytać między wierszami. Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, niemniej jednak Pani dolegliwości mogą sugerować na zaburzenia depresyjne lub lękowe (nerwice) albo mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe, o czym świadczą Pani objawy, jak: poczucie samotności, płaczliwość, smutek, przygnębienie, zmęczenie, niepokój i nieuzasadniony lęk. Być może są to reakcje na Pani trudną sytuację, w jakiej się teraz Pani znalazła – pobyt za granicą, zdrada ze strony partnera, ciągłe kłótnie, nadużywanie alkoholu przez chłopaka, rozczarowanie związkiem. Jeżeli czuje Pani, że jest Pani wyczerpana związkiem i chce się rozstać, jak napisała Pani w wiadomości, to proszę to zrobić. Wiem, że trudno zakończyć 8-letnią relację. Ma Pani dwa wyjścia – albo oboje z partnerem będziecie pracować nad poprawą Waszego związku, albo po prostu Wasz związek wcześniej czy później rozpadnie się. Proszę nie bagatelizować swojego kiepskiego samopoczucia i poszukać dla siebie wsparcia. Napisała Pani, że czuje potrzebę wyżalenia się komuś, porozmawiania o swoim życiu. Dobrym pomysłem byłyby konsultacje u psychologa. Proszę się nad tym zastanowić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Mam wrażenie, że potrzebuje Pani pomocy i zmiany. Spotkanie z psychologiem (może tez być online, są gabinety, które tak funkcjonują, a to znaczne ułatwienie dla osób mieszkających za granicą) byłby dobrym pomysłem, szczególnie, że trudności i kryzys, jaki Pani przeżywa, zaczynają dawać objawy lękowe.

Witam, jest Pani rzeczywiście w niezwykle trudnej sytuacji. Być może nadszedł czas, żeby coś zmienić w swoim życiu. Aby przeprowadzić dobre zmiany czasem potrzebna jest psychoterapia. Wiem, że Pani jest teraz za granicą, ale w niektórych krajach (szczególnie UE) też są psychoterapeuci z Polski. Proszę się porozglądać - może jest w Pani okolicy profesjonalna pomoc. Poza tym doradzałbym budowanie tzw. sieci wsparci - czyli grupy znajomych i krewnych, na których Pani może polegać i którym się może Pani wyżalić. Pozdrawiam