Uczucie samotności i drżenie rąk podczas stresowych sytuacji

Jak poradzić sobie ze stresem? Z uczuciem beznadziei? Czuje się źle, jest mi smutno, jak się stresuje to aż mi sie ręce trzęsą. Mimo że otacza mnie rodzina czuje się bardzo samotny. :/

Witam, wydaje mi się, ze są to takie kwestie, które potrzebuje Pan przepracować podczas własnej terapii, żeby znaleźć podłoże i przyczyny. Pisze Pan o swoim stanie, który głównie rozgrywa się w Pana wnętrzu, dostrzega Pan, że otaczają Pana bliscy ludzie a i tak obecne jest uczucie osamotnienia. Pozdrawiam

Proszę Pana
nie wiem jakie sytuacje stresują Pana. Stres występuje wtedy gdy sprawa jest po pierwsze ważna, po drugie wymogi jakie stawia sytuacja są oceniane wewnętrznie jako większe niż posiadane zasoby. Co robić generalnie?
Cóż rozróżniać ważność spraw, tak by nie przeceniać niepotrzebnie ważności. Wprowadzać się w stan "zasobności" czyli wprowadzać się w stan posiadania niezbędnych zasobów do borykania się z sytuacją, i ewentualnie ćwiczyć zachowania w trudnych sytuacjach, czyli "trenować" te zachowania.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski