Uczucie samotności, stres

Witam, mam 27 lat od bardzo dlugiego czasu czuje ciagly stres, napięcie, uczucie samotnosci, zmiennosc nastroju. Mam troje rodzenstwa ale czuje sie przez nich "odrzucony" a przede wszystkim wykorzystywany. Mieszkam z siostrą bratem i rodzicami. Najpewniej czuje się w pracy bo w wolne dni nie mam co z sobą zrobic. Nie wiem dlaczego ale nie mam znajomych przyjaciół - bylem tym który zorganizuje spotkanie lib wyjdzie z inicjatywą. Mam niską samoocenę ale w pracy jestem zazwyczaj pewniejszy siebie.

Witam. Powinien iść Pan na psychoterapię bo takie problemy tam można rozwiazywać. To co się nasuwa z Pana opisu to to, że nie czuje uniezależnił się Pan emocjonalnie jeszcze od rodziny mimo wieku. W zwiazku z czym żyje sprawami rodziny, od nich uzależnia swoje samopoczucie. Czas myśleć o sobie jako dorosłym człowieku, usamodzielnić się, brnąć do tego aby samemu mieszkać. To tak w skrócie,
Magdalena Brabec

Witaj,
to,że dobrze czujesz się w pracy jest ważnym atutem i kierunkiem aktywności.Być może Twoje potrzeby są bardziej związane z sytuacją,gdy inni organizują spotkania a ie Ty,choć jak piszesz ,taką podejmowałes dotychczas rolę.Spróbuj to zaakceptować i przyjrzeć się na ile sprawia ci to przyjemność.Inna ważna rzecz:role w grupie nie mogą i nie są zwykle sztywne,nie wiem dlaczego więc,mimo Twojej inicjatywy czujesz brak przyjaciół.Być może trzeba taki problem "zobaczyć"poprzez symbolizację albo w rozmowie,którą najlepiej odbyć z osobą postroną /np.psychologiem/.Można wtedy dotrzeć do emocji,jakie przekazujesz sam,nie będąc tego świadomy.Poczucie odrzucenia jest nie tyle faktem ,ile Twoim sposobem interpretacji mającym jakąś historię w przeszłości.Dobrze jest więc ją zrozumieć i skorygować,żeby nie powielała się w obecnych kontaktach z ludżmi/a tak się dzieje w życiu,że schematy nabyte najwcześniej są njsilniejsze i najtrwalsze/.
Zachęcam do kontaktu z terapeutą i pozdrawiam.