Uczucie samotności u 19-latki

Dlaczego tak jest że człowiek jest sam na tym świecie?czemu innym jest obojętne co się z nami stanie?czemu innych nie obchodzi nasz los? bo gdyby mi się coś stało to inni nie przejeliby się tym.Czuję sie tak bardzo sama, bo to prawda że ci wszyscy ludzie obok nas są tylko ciałem, a nie sercem, nie ma też przyjaciół na tym świecie. Te całe koleżanki niby są, ale ich tak naprawde tez nie obchodzi moj los.Każdy żyje dla siebie.Ostatnio nie chce mi się żyć, a perspektywa długiego życia jest straszna

Proszę się zgłosić na psychoterapię, podczas której będzie Pani mogła zmienić swoje postrzeganie otaczającego Panią świata, ponownie odnaleźć radość życia, swoje w nim miejsce i jego sens, czego serdecznie Pani życzę.

Jest Pani młodą osobą wchodząca w żyje ludzi dorosłych. Zadaje sobie Pani istotne pytania dotyczące egzystencji i poszukiwania własnej tożsamości. Rodzimy się samotni i takimi pozostajemy. Budujemy granice między soba a swiatem, po to abyśmy byli odróżnialni od innych. Zainteresowanie losem innych ludzi jest związane z samoświadomością. I rozwojem osobowosci. Warto znaleźć właściwy sposób na budowanie swojej odrębności, samodzielności, osobności, istoty i sensowności swojego życia. Czyli np szukac odpowiedzi na pytania: co chcę osiągnąć w moim życiu, w jaki sposób będę budować własną drogę życia, kto jest mi do tego potrzebny? Co soba reprezentuję, jaka misja związana jest z moim zyciem.
BO TO PANI BUDUJE SWOJĄ OSOBOWOSC I ŻYCIE. I od Pani zalezy, jakie to zycie będzie i jaka Pani będzie. Warto jest zapytac jaka ja jestem, jakie mam zasady i wyznaje wartości niż oceniac innych. Warto zmienic sposób myślenia, tym bardziej, ze obecny powoduje w Pani negatywne emocje i myśli. Psychoterapia sprzyja rozwojowi własnemu. Powodzenia

Witam Panią,
pytania, które sobie Pani stawia są bardzo ważne. Proszę pomyśleć, może warto jest nie być z nimi samą. Proszę rozważyć czy jest pomysłem na to poszukanie psychoterapeuty, z którym mogłaby Pani o tym porozmawiać i razem z nim poszukać odpowiedzi na te pytania w sobie.

Z poważaniem
Wojciech Romatowski
Psycholog, Certyfikowany Psychoterapeuta Gestalt
www.psycholog.piasta.pl