Uczucie sekundowego zatrzymania serca

Witam. Mam uczucie sekundowego zatrzymania serca i ciągle mam zimne stopy. Ekg robione 3 razy nic nie wykazało i echo serca też. Nie wiem co myśleć bo boję się że coś mi się stanie. Mam też klujace bóle w klatce piersiowej które promieniuja na barki i myślę od razu ze to zawał. Czy to może być nerwica?

Witam,
tak,to może być nerwica lękowa,którą leczy się m.in.metodą psychoterapii,czyli poprzez wgląd w przyczyny wywołujące lęk a następnie poszukiwanie reakcji dojrzalszych,bardziej stosownych do wieku pacjenta.te,które istnieją obecnie/np.lęk/są najczęsciej wynikiem nierozwiązanych problemów dziecięcych i mimo rozwoju,nadal stanowią schemat pewnych reakcji,uruchamiający się w określonych sytuacjach,choć nie spełnia on już roli przystosowawczej.
Polecam.

Witam serdecznie,

Opisane wyżej objawy mogą świadczyć o występowaniu zaburzeń nerwicowych.
W takiej sytuacji najlepiej umówić się na konsultację do psychoterapeuty/psychologa klinicznego/psychiatry. Specjalista zbierze wywiad obejmujący, poza zgłaszanymi dolegliwościami także kontekst rodzinny i aktualną sytuację życiową. Na podstawie tych danych postawi adekwatną diagnozę i wskaże dalsze możliwości leczenia.