Uczucie skakania żyłki pod okiem

Witam, od jakichś 5 dni "skacze" mi jakaś "żyłka" pod lewym okiem. Wygląda to jakby pulsował jakiś nerw (poziomo), pulsowanie jak bardzo szybkie, widoczne przez skórę. Nigdy wcześniej nic takiego nie miałem - nagle pojawiło się kilka dni temu i "skacze" cały czas.Trybu życia nie zmieniałem, odżywiania również. Dodam, że teraz mam wakacje, więc jestem nawet bardziej wypoczęty niż zwykle, także wydaje mi się, że przemęczenie i stres również odpadają. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Podobne zaburzenia występują także czasem w niedoborze różnych pierwiastków i mikroelementów. Warto przyjrzeć się swojej diecie a także trybowi życia- być może coś można poprawić. Jeśli objaw będzie się utrzymywał- można podjąć konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby skieruje na dalsze badania.

Mgr Magdalena Golicz

Prawdopodobnie może być to przyczyną nuedoboru mognezu. Proszę dietę rozszerzyć o suplement magnezowy z witamina B6. Jezeli przez tydzień przyjmowania podwojonej dawki z ulotki nie pomoże proszę udać się do lekarza.

Może to być wynikiem niedoboru magnezu. Polecam suplementować do momentu poprawy. Gdy poprawa nie nastąpi - udać się do lekarza. Opisane objawy mogą być także spowodowane stresem i mieć podłoże lękowe.