Uczucie słabości i ucisk w żołądku a nerwica

Witam, czy uczucie slabosci, goraca, miekkich kolan, ucisku zoladka, oraz uczucia oczu jak po placzu moze byc objawem nerwicy? Pozdrawiam Marta

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy teoretycznie mogą być objawem nerwicy ale mogą też być wynikiem reakcji na szeroko pojęty stres. W nerwicach objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie i trwają przez kilka tygodni. Ważny jest tez kontekst w jakim występują oraz stan zdrowia. W związku z tym, na podstawie tak krótkiego opisu, trudno o jednoznaczną odpowiedź. Może Pani ją uzyskać po osobistej konsultacji u psychologa/ psychoterapeuty lub lekarza psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska

Witam,
portal internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na stawianie diagnoz. Podstawową trudnością, jest brak możliwości zebrania istotnych danych. Tym samym opisane przez Panią objawy mogą wiązać się z różnymi dolegliwościami. Warto, aby z związku z obserwowanymi symptomami skonsultowała się Pani z lekarzem pierwszego kontaktu. Jeśli on nie stwierdzi specyficznych trudności wówczas warto skonsultować się z psychologiem/psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam Panią. Przy braku bezpośredniego kontaktu i opierając się wyłącznie na Pani opisie niemożliwe jest dla mnie odpowiedzieć precyzyjnie na Pani pytanie. Opisane przez Panią objawy mogą należeć do tzw. zaburzeń lękowych, ale to dość szerokie spektrum. Zdarza się, że tego typu objawy, reakcje mają miejsce przy zespole stresu pourazowego. Jego objawy pojawiają się po doświadczeniu zdarzenia traumatycznego (które cechuje m.in. przerażenie i poczucie bezradności). To takie zdarzenie, które przychodząc niespodziewanie swoją siłą przytłacza. Wówczas w organizmie pojawia się duża porcja energii, która często nie jest rozładowana. Obecność takich objawów może dowodzić, że potrzebuje ona rozładowania niezależnie od odległości (czasu) od zdarzenia traumatycznego. Moje hipotezy może Pani sprawdzić w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/