Uczucie smutku, bezsensu życia i niskie poczucie własnej wartości

Witam. Odkąd pamiętam towarzyszy mi uczucie smutku, bezsensu życia i niskie poczucie własnej wartości. Przez całe życie byłam nieśmiałą samotniczką a w wieku 11 lat podjęłam pierwszą próbę samobójczą. Nigdy nie miałam przyjaciół ani wsparcia rodziny. Ciągle towarzyszą mi zmienne nastroje, apatia i poczucie bezsensu. Są dni gdy tego nie czuję jednak jest ich bardzo mało. Codziennie walczę o lepszy dzień. Moja znajoma zasugerowała dystymię, ale sama nie wiem. Czuję się zmęczona tą walką.Mam dość.

Witam Panią. Zacznę od końca Pani opisu. Napisała Pani o codziennej walce, o tym, że jest Pani nią zmęczona i ma dość. Zachęcam Panią by skończyć na tym zmaganie się z opisanymi problemami w pojedynkę. Przede wszystkim rozstrzygnięcia wymaga ich źródło. Proszę pomyśleć o wizycie u specjalisty. Jest Pani dorosła więc wystarczy tylko Pani zgoda. Wierzę, że właściwa diagnoza zapewni odpowiedni plan pomocy. Z pewnością Pani cierpi a napisanie do tego portalu uznaję za pierwszy krok w kierunku szukania pomocy. Proszę wykonać kolejny. Zasługuje Pani na to. Pozdrawiam Panią.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój stan przeżywania / funkcjonowania to namawiam na podjęcie leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie najpierw zbada Panią lekarz, a następnie zaproponuje najlepszą formę / metodę leczenia dla Pani (psychoterapia i/lub farmakoterapia).