Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie smutku i brak chęci do życia

Witam, mam w życiu praktycznie wszystko - dobre studia, wystarczająco pieniędzy aby realizować wiele zachcianek, kilku sprawdzonych przyjaciół, dziewczynę której wiele osób mi zazdrości. Mam 22 lata i 0 problemów ze zdrowiem. Znajomi postrzegają mnie jako wiecznie uśmiechniętego, przyjacielskiego, "któremu wszystko się udaje". Jednak mimo tego bardzo często czuję się źle - po prostu jest mi smutno, nie widzę za wiele sensu w rzeczach dookoła siebie i chciałbym uciec od wszstkiego. Co robić?
22 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Czy zastanawiał się Pan kiedykolwiek, dlaczego czuje się Pan nieszczęśliwy? Czego Panu brakuje? Napisał Pan, że ma wiele – zdrowie, pieniądze, ukochaną dziewczynę, przyjaciół, dobre studia – a jednak mimo wszystko nie potrafi Pan czerpać radości z życia. Czy może to mieć związek z dzieciństwem, z kiepskimi relacjami z rodzicami, z niską samooceną? Drogą wirtualną nie da się znaleźć przyczyny Pana kiepskiego samopoczucia. Niewykluczone, że smutek, pesymizm, przygnębienie, poczucie bezsensu i pustki to symptomy zaburzeń nastroju, np. depresji. Zachęcam Pana do konsultacji i rozmowy z psychologiem w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Odsyłam też do artykułów: Jak być szczęśliwym?, Co na smutek?, Satysfakcja z życia, Co jest potrzebne do szczęścia? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam, smutek, utrata zdolności odczuwania przyjemności i brak sensu, negatywne myśli dotyczące siebie, innych i otaczającej rzeczywistości są objawem zaburzeń depresyjnych. Proszę zastanowić się nad psychoterapią, z pomocą psychologa/psychoterapeuty łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy