Uczucie strzelania w kostce a skręcenie

Witam 5-6 lat temu skręciłem sobie kostkę jednak nie byłem u lekarza, kostka mi się wyleczyła ale chyba nie do końca. Dodam, że wcześniej była parę razy skręcona i raz miałem zwichnięty staw skokowy. Kostka mnie nie boli jednak pstryka przy napiętym ruchu w okolicach górnego stawu skokowego i jest trochę większa od drugiej od tych paru lat. Czasami mnie uwiera jednak nie boli nawet po treningu(bieganie,boks).Czasami się destabilizuje ale bardzo rzadko.Mam się przejmować i udać się do lekarza?

Witam Pana,
Po kilkukrotnych skręceniach stawu skokowego z względu na uszkodzenie więzadeł, mogło dojść do wystąpienia jego przewlekłej niestabilności, o której zresztą Pan wspomina. Sugeruję wykonane dobrego USG lub MRI stawu skokowego i konsultację ortopedyczną. Przewlekła niestabilność może doprowadzić do wystąpienia lub przyspieszenia choroby zwyrodnieniowej stawu.

Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
www.poradniastopy.pl