Uczucie strzelanie w okolicy kostki u 15-latka

Witam. Moj syn skarzy sie na to ze gy biega np na wf-ach cos mu "strzela" (chyba sciegno) po stronie lydki tuz obok kostki. Boli go to wtedy, biegnie dalej i znow strzela. Co to moze byc? Ma on15 lat

Aleksander Ropielewski

W wieku skoku wzrostowego tego typu dolegliwości są stosunkowo częste.Wynikają one z dysproporcji między przyrostem na długość kości i pozostałych struktur aparatu ruchu. Z czasem takie dolegliwości ustępują. Z Pani opisu, bez badania syna, nie mogę jednoznacznie stwierdzić przyczyny bólu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wymaga to diagnostyki. Wskazany kontakt z chirurgiem-ortopedą w rejonie.