Uczucie suchego oka i stosowanie soczewek a praca przy komputerze

Od miesiąca pracuje na laptopie i zauważyłam że po kilku godzinach pracy pieką mnie oczy są jakby trochę suche i mam wrażenie jakby coś mi do nich wpadło. Noszę soczewki zamiennie z okularami - te raczej po domu. Czy wystarczy że kupię jakieś krople żeby temu zaradzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują na zespół suchego oka. Leczenie, tak jak Pani napisała, polega na zastosowaniu środków zwilżających w postaci preparatów typu "sztuczne łzy". Proszę jednak pamiętać, że warto wybierać takie krople, których skład zbliżony jest do naturalnych łez. Krople te powinny być pozbawione środków konserwujących, ponieważ tylko takie są bezpieczne dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Witam.
Uczucie ciała obcego u osób pracujących przy komputerze i dodatkowo noszących soczewki kontaktowe jest sytuacją wymagającą stosowania kropli nawilżających gałki oczne.
Pozdrawiam