Uczucie suchości ust i wyniki badań

Witam.Od kilku dni mam uczucie suchości w ustach i suchych ust (które wizualnie nie wyglądają na wysuszone). Mam dodatnią próbę ischemiczną (tężyczka utajona). Lekki niedobór wit d oraz magnezu. Cukier w normie.Morfologia z rozmazem też.Przyjmuje Euthyrox 25 mg (lekka niedoczynność tarczycy). Objaw ten jest dla mnie mocno nieprzyjemny. Będę wdzięczna za radę.

Czy zażywa Pani Witaminę D3 i wapń przy tężyczce? Proszę zgłosić się do lekarza z prośbą o oznaczenie poziomów witaminy D3, Wapnia, oraz TSH, FT3, FT4.
Tężyczkę utajoną leczy się mając aktualne wyniki badań.
Może okazać się,że przyjmuje Pani za dużą lub za małą dawkę Euthyreoxu i stąd suchość sluzówek