Uczucie szarpania podczas płytkiego snu

Witam. Mam dość dziwny problem. Otóż podczas snu (płytkiego dość, na ogół śpię na plecach) czuję w jakby coś mną "szarpało". Wybudza mnie to ale natychmiast zasypiam i sytuacja powtarza się kilka razy. Co może mi dolegać?

Gdy w ciągu dnia mamy sporo stresu nasze mięśnie zwykle są dość mocno spięte. Nocą gdy zasypiamy mózg stara się te mięśnie rozluźnić żebyśmy nie rzucali się we śnie. Te szarpnięcia o których Pani pisze to prawdopodobnie właśnie proces rozluźniania mięśni przy zasypianiu.

Takie wstrząsy są normalne, ale też mogą wskazywać na to, że w ciągu dnia ma Pani sporo stresu.