Uczucie sztywnienia zęba

witam Mialem robiona ponad pół roku temu ząb 4, wszystko ok ,ale po paru dniach zaczeło mnie bolec miejsce po zastrzyku wszystko mineło ale jak dotykam miejsce po zastrzyku czuje tzw "miękkie dziąsło" robiłem dwa razy rtg i nic nie wykazało zęby to był ropień ząb nie boli pomimo ze miałem duży ubytek na granicy już leczenia kanałowego , 3 dni temu zauważyłem wybrzuszenie ropę i ząb czuje jak by był SZTYWNY, nie boli przy gryzieniu itp. Mam na swoim profil zdjęcie czy może ktoś je odczytać ??

Witam serdecznie,
Opisany przebieg w połączeniu z objawami sugeruje, że może być to konieczność leczenia kanałowego. Najlepiej udać się na diagnostykę do swojego stomatologa specjalnie pod tym kątem.
Przy istniejącym stanie ropnym wizyta ta powinna się odbyć jak najszybciej, ponieważ każdy stan ropny jest niebezpieczny dla naszego zdrowia!
Zdjęcie na profilu niestety nie jest widoczne, ponieważ pytania zamieszczane są anonimowo.