Uczucie ucisku w gardle i delikatny ból w mostku

Od 4 miesięcy mam uczucie ucisku(guli) w gardle, delikatnie pobolewa przy mostku podczas nachylania i leżenia na wznak, objawy znikają podczas jedzenia, chodzenia, po jedzeniu odbija mi się, nie mam zgagi od kiedy stosuje dietę, mój stan się nie pogarsza, nie boli czuje po prostu dyskomfort, lekarz zrobił mi RTG klatki boczne i przednie wszystko ok. badania krwi OB morfologia plus wątrobowe i tarczyca wszystko ok. Lekarz bez wykonania gastroskopii każe mi brać Controloc czy badanie jest zbędne?

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od objawów można włączyć wcześniej leczenie. Proponuję jednak udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.