Uczucie utknięcia ciała obcego w przełyku, apatia i zmiany nastroju

od dłuższego czasu mam uczucie jak by coś utkwiło mi w przełyku, do tego jestem apatyczna potrafię przespać połowę dnia, niemoc ogarnia całe moje ciało, zmiana natroju. bóle żołądka,uczucie pełności wzrost wagi przy tej samej diecie. drażliwość nie wiem ale ten stan mnie dobija jeszcze bardziej mam 42 lata.od czego te dolegliwości. zajmuję się chorą teściową ma raka płuc. Czasami nie mam chęci iść do niej nikt mi nie pomaga mąż jest za granicą.pomóżcie!

Witam serdecznie,
z Pani opisu wynika, że najogólniej mówiąc jest Pani bardzo zmęczona i obciążona psychicznie, tym co się dzieje w Pani życiu. Z jednej strony pomaga Pani i mocno angażuje się Pani w opiekę nad teściową, z drugiej zaś sama potrzebuje Pani pomocy i wsparcia w tej sytuacji (prawdopodobnie słusznie).
Może tak być, że odbija się to na Pani ciele, stąd różne objawy, które Pani wymienia.
Proszę pomyśleć, kto i w jaki sposób, mogłby chociaz częściowo wesprzeć Panią w opiece nad teściową (np.inne dzieci teściowej, pozostała część rodziny, opiekunka, sąsiadka).
Sugeruję w tej sytuacji zatroszczyć się także o siebie i swoją kondycję psychiczną. Choroba bliskiej osoby, jest bardzo trudnym i ważnym momentem w życiu każdej osoby, która się z tym mierzy. Jednak należy pamiętać także o swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym, aby mieć siły na dalsze życie i wykonywanie obowiązków.

Pozdrawiam,
Katarzyna Włoch

Witam Panią,
opieka nad osobą śmiertelnie chorą jest bardzo wyczerpująca. Z tego, co zrozumiałam dźwiga Pani ten ciężar sama. Być może Pani ciało w ten właśnie sposób daje znać o cierpieniu psychicznym. Zachęcam do zadbania o siebie, o poświęcenie czasu sobie. Może warto spotkać się z kimś blskim, odnowić stare znajomości, porozmawiać o tym, co Pani myśli, przeżywa. Może jest ktoś z kim może Pani podzielić się opieką nad teściową? Jest też opcja poproszenia o wsparcie psychoterapeuty.
Proszę poświęcić sobie trochę uwagi, pozdrawiam