Uczucie wiercenia w brzuchu, wzdęcia, gazy, nudności i przelewanie

Witam Mam mało przyjemną przypadłość tzn. uczucie "wiercenia" w brzuchu do tego wzdęcia gazy ktore przynoszą lekką ulgę. Czasem mam uczucie delikatnej nudności a zaraz po tym mnie ssie głód . Stolec raz dziennie nie rzadki i też nie zbity. Jak wstaje rano wystarczy ze napije sie szklanke wody i mnie "kręci" i musze isc do toalety. Wieczorami czesto slysze przelewanie i burczenie w brzuchu. Dziekuje z góry za odpowiedzi

Dzień dobry,
Przyczyn niestety może być wiele. Czasem nabywamy z wiekiem nietolerancji pokarmowych : http://www.dietaifitness.pl/testy-na-nietolarancje-pokarmowe i one mogą powodować takie objawy.
Aby móc Panu pomóc w diecie potrzebowałabym rozpisanych paru dni zwyczajowej diety. Może to być za równo stan chorobowy tzw SIBO (przerost bakterii jelitowych i zbyt duża fermentacja w jelicie) jak i zbyt mała ilość bakterii i tzw IBS - jelito drażliwe. "Kręcenie" po porannej wodzie raczej świadczy o po prostu szybkich ruchach perystaltycznych pobudzonych woda, ale to również musiałabym zebrać większy wywiad aby stwierdzić przyczynę.
Pracuję w Warszawie, ale raz na półtora miesiąca jestem w Łodzi, to będzie akurat w ten piątek, jeśli Pan chce, to może się Pan umówić do mnie na wizytę. https://ranking.abczdrowie.pl/d/ewa-trusewicz-dietetyk-warszawa-lodz-71730 Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Trusewicz
www.dietaifitness.pl